Рітмайстер 11-го гусарського полку Ґунка Адальберт

Фото зроблено в Чернівцях в 1907 році. Ймовірно, з нагоди передислокації штабу та 1-го дивізіону з Будапешту до Чернівців.

Чудова ілюстрація службового однострою, коли парадний доломан крою Attila носили з повсякденним офіцерським кепі schwarze Kappe. Оскільки офіцер не виконує служби верхи, то він відмовився від чакчир крапового кольору та гусарських чобіт, а натомість носить літні вихідні полотняні білі штані.

Усі гусарські полки традиційно ділилися за кольором доломанів на «темно-сині» та «блакитні». 11-й полк відносився до останніх.

На лівій руці Ґунка носить чорну траурну пов’язку. Оскільки жодного державного трауру в 1907 році не було, це, мабуть, особистий.

Офіцер нагороджений «Бронзовою медаллю за військові заслуги» («Signum Laudis») і «Бронзовою ювілейною медаллю для збройних сил» (видавалась всім військовим, які відбували службу на час 50-го ювілею кайзера Франца Йосифа на троні в 1898 році). Рітмайстра (відповідав гауптману в піхоті) Ґунка Адальберт отримав 1 листопада 1905 року, а наступне майора аж 1 лютого 1916 року. Такий розрив був пов’язаний з тим, що для отримання першого штаб-офіцерського чину треба було закінчити «Військову школу» (аналог Академії Генерального Штабу в Російській імператорській армії).

Фото з колекції Сергій Перепічка‎ (Львів).

Опубликовал: Дмитрий Адаменко | 30 Червня 2020
Рубрика: Головні убори, Однострій, Одяг, Фотографії
Позначки:

Последние опубликование статьи