Духовна служба в австрійських сухопутних військах і військово-морському флоті завжди займала чільне місце в турботі про солдатів. Обов’язком священиків, офіційно званих «польовими капеланами» (Feldkurat), була щоденна турбота про духовне життя довірених їм чоловіків, а у випадку військового конфлікту – безпосередня служба прямо на полі бою, часто з ризиком для власного життя. Полная запись…
Все керівництво збройних сил відчувало відсутність військової нагороди, якою можна було б відзначати виняткові заслуги тих офіцерів армії, яких не можна було відзначити іншими нагородами (наприклад, «Військовим орденом Марії Терезії», «Орденом Леопольда» або «Орденом Залізної Корони»), хоча вони однозначно проявили у воєнний період виняткову хоробрість чи у мирний час неабияку старанність при виконанні своїх обов’язків. Полная запись…
Юрій ГЕРАСИМЧУК (Мізоч)
(Закінчення. Початок у № 15)
[44] Восени 1916 р., для економії дорогоцінних металів, золото в нагородах вирішили замінити бронзою. Це торкнулось і медалі «За хоробрість». Її загальний вигляд не змінився. Бронза покривалась позолотою, а на гурті замість клейма «А» ставилось маркування «BRONZE» (іл. 31). Полная запись…
Юрій ГЕРАСИМЧУК (Мізоч)
[44] Останніх кілька років серед українських колекціонерів фалеристики, та й не тільки фалеристики, набирає популярності тема Австро-Угорщини. Причин для цього декілька. Полная запись…
До Першої світової війни фельдфебелі (Feldwebel) були найстаршими унтер-офіцерами. Полная запись…
Керівники полкових оркестрів не мали зірочок, які б позначали військовий ранг, натомість на комірі розміщувалося гаптоване зображення ліри, перехрещене мечем. Полная запись…
проф. Йорг Штайнер (Jörg C. Steiner), Відень, Австрія © 2021
Як це часто буває в житті, недостатньо лише напруженої роботи, досліднику щн потрібна й удача. Кілька років тому я отримав добру, детально досліджену, дипломну роботу на тему табору для військовополонених у Кніттельфельді (Штирія) і з цікавістю прочитав там про табірний службовий значок, який використовувався нетривалий час. Нещодавно мені вдалося завершити цю майже невідому історію, купивши дві тогочасні оригінальні фотографії. Полная запись…
Сергій Перепічка
Майбутній супер титулований лейтенант резерву Еміль Поппер (Emil Poppr, Popper) народився 28 лютого 1896 року в Угорщині. Його батько був лісничим, то й Еміль планував поєднати своє життя з лісівництвом. Перша світова війна перервала мирні плани. Службу однорічного добровольця Еміль розпочав у 83-му піхотному полку спільного війська, де згодом отримав приділення до штурмового батальйону. Полная запись…
На фото представлено однострій гірської піхоти зразка кінця 1916 року, коли кишені стали нашивати так, щоб здавалося, що вони на одній лінії.