Віктор Ясковець
Переглядаючи давні світлини з архіву Австрійської національної бібліотеки, я натрапив на цікавий фоторепортаж з часів Першої світової війни. Полная запись…
Війська Австро-Угорщини на Західному фронті під час Першої світової війни були частиною військової підтримки Німецької імперії та брали участь у бойових діях у Бельгії та Франції. Полная запись…
Історія «Лицаря в зброї« (тобто в обладунках) почалась у 1915 році зі встановлення у Відні дерев’яної скульптури для забивання в неї цвяхів. Кожен охочий в залежності від внесеної суми міг забити залізний чи срібний цвях у фігуру і через деякий час дерев’яна скульптура стала залізним пам’ятником. Полная запись…
Юрій Юзич
Давно мене зацікавила ось ця світлина із одного видання про УГА з підписом: «Українські Січові Стрільці ховають свого побратима по зброї, жида, Ю. Литвака». Хто цей стрілець-доброволець, а також коли і де його похоронили досі було загадкою. Припускав, що це сталось десь у 1919 році, коли 1-ша бригада УСС воювала в складі УГА. Полная запись…
Остап Козак
Після більше ніж півроку невдач у травні 1915 року союзним австро-угорсько-німецьким військам вдалося перехопити стратегічну ініціативу на Східному фронті й організувати масштабну наступальну операцію. Розпочалась вона під лемківським містечком Горлиці (так званий «Горлицький прорив») і завершилась визволенням з-під російської окупації значної частини Галичини, включно із містом Львів. У результаті цього несподіваного удару російська армія остаточно втратила надію на утримання лінії фронту по річках Сян і Дністер та змушена була розпочати поспішний відхід, який згодом історики назвуть «Великим відступом». Полная запись…
Остап Козак
Після успішного «Горлицького прориву» у травні 1915 року австро-німецькі союзні війська впевнено наступали на схід, відвойовуючи у росіян усе більші терени Галичини. У цей час «Німецька імператорська Південна армія» під командуванням генерала піхоти Олександра фон Лінзінгена, відкинула ворога від гір Карпат і націлилась на захоплення Дрогобицько-Бориславського нафтового району. До складу «Південної армії» входили два німецькі армійські корпуси генералів фон Ботмера та Герока, а також два австро-угорські корпуси генералів Шурмая та Гофмана. Протистояла їм російська 11-а армія (командувач генерал Щербачов). Полная запись…
Інга Ваннер
У 1889 році кронпринц Австрії Рудольф та його кохана скоїли подвійне самогубство. Виявлені прощальні листи дівчини пролили світло на подію, що огорнута легендами. Полная запись…
Олексій Чередніченко
З якою метою найвеличніший наш Роман Мстиславич вирушив у свій останній похід? Давньоруські й польські джерела подають його як «розборку» між русичами й поляками. Полная запись…
Карл Йозеф народився 28 квітня 1697 року в замку Рехніц (Rechnitz), що тоді входив до Королівства Угорщини, а зараз належить Австрії. Він походив зі старого та поширеного угорського магнатського роду Батьяні, який був одним із найважливіших шляхетних родів Габсбурзької монархії. Полная запись…
15 квітня 1771 року у Відні у родині князя Йоганна Непомуцького фон Шварценберга та його дружини Марії Елеонори, уродженої графині цу Еттінген-Валлерштайн народився Карл Філіп цу Шварценберг, майбутній австрійський воєначальник. Великий дворянський рід Шварценбергів походив з Південної Чехії. Полная запись…