Екіпірування

Іменна табличка для казармового приміщення

Щоб відрізнити ліжка військовослужбовців в спальному приміщенні казарми, а разом із ним і особисті речі, що зберігалися поруч — елементи однострою та екіпірування, рушники, особисту скриню — було заведено іменні таблички з відомостями про солдата. Таблички кріпили на полиці над ліжком. Табличок збереглося небагато — нам відомі паперова та металева. Полная запись…

Особиста скриня

При розселені у військових казармах кожен новобранець мав принести з собою дерев’яну скриню (Holzkoffer), в якій у подальшому він зберігав свої особисті речі. Полная запись…

Окуляри для контролю за ціллю під час навчальної стрільби

Цей цікавий винахід було зроблено гауптманом 55-го піхотного полку спільного війська Альбертом Рейманом (Hauptmann des k .u. k. Infanterie-Regiments Nr. 55 Albert Reymann). Він дав йому назву «Zielkontrollbrille» та подав заявку на патент у всіх великих державах в 1901 році. Полная запись…

Піхотинець у зимовому вбранні та повному похідному екіпіруванні

Чудовий зразок повного зимового екіпірування піхотинця воєнного періоду. Полная запись…

Від «пікельгаубе» до «штальгельму»

Вадим Антонов

Через багато років після обох світових воєн можна сказати, що солдатський захисний шолом став одним зі справжніх символів війни. Будучи нащадком бронзових і залізних шоломів легіонерів, гладіаторів, лицарів та інших воїнів минулого, сталевий шолом — один з небагатьох елементів спорядження солдата, що не втратив свою первісну функцію і в наші дні, незважаючи на появу сучасних зразків. Найбільш виразним і пам’ятним протягом першої половини XX століття залишається шолом німецького солдата — «штальгельм» (Stahlhelm — «сталевий шолом»). Полная запись…

Однострій піхотинця спільного війська та австрійського ландверу на початку Першої світової війни

Дмитро Адаменко

Переважна кількість сучасників хоча б щось знає про австро-угорські збройні сили лише завдяки гострій сатирі Ярослава Гашека. Життєві колізії героїв «Пригод бравого вояка Швейка» переказувати сенсу не має. Але заглибитися в їхній матеріальний світ, в обмундирування, екіпірування та озброєння, здається цікавим, оскільки схематичні малюнки Йозефа Лади, якими проілюстровано роман, не дають навіть краплі знання. Так давайте «подивимося під лупою» на празького циніка, що маскується під армійського бовдура, та на його колег по безсмертному літературного твору!
Полная запись…

Военная голубятня

Хотя в течении Первой мировой войны австро-венгерские вооруженные силы внедряли самые современные средства связи, голуби все еще оставались одним из необходимых элементов воюющей армии. Казалось бы: почему? Полная запись…

Индивидуальные водоносные фляги

Feldflasche

Трудно сказать почему, но военное командование достаточно поздно обратило внимание на то, что каждый солдат нуждается в индивидуальной фляге для переноски столь необходимой в походе воды. В частности в австрийской императорско-королевской армии таковые были введены только после 1763 г. Полная запись…

Переноска для катушки телефонного кабеля М.3

В 1903 г. в экипировке телефонистов появилась катушка для телефонного кабеля. К ней изготовлялось два приспособления:

  • для переноски;
  • и для прокладывания кабеля воздушным путем и сматывания его. Полная запись…

Императорский и королевский военный мундир, 1914 год

Это моя работа — второе издание бестселлера 2005 г., единственного исследования на русском языке, посвященного структуре и обмундированию австро-венгерских вооруженных сил накануне Первой мировой войны и на ее начальном этапе. Полная запись…

1 2 3 ... следущая › последняя »