Озброєння

Ерцгерцог Карл Сальватор Остеррайх-Тоскана (1839–1892)

Karl Salvator von Österreich-Toskana

30 квітня 1839 року во Флоренції народився Карл Сальватор Остеррайх-Тоскана, австрійський ерцгерцог і принц Тоскани. Полная запись…

Самозарядний пістолет Дормуса

Repetierpistole System Carl Salvator und Georg Ritter von Dormus

Неабиякими добрими наслідками для австро-угорських збройних сил виявилася співпраця ерцгерцога Карла Сальватора Остеррайх-Тосканського (Karl Salvator von Österreich-Toskana) та Георга фон Дормуса (Georg Ritter von Dormus), вчителя сина, ерцгерцога Леопольда Сальватора, в Технічній військовій академії. Вони вдвох розробили першій австрійський кулемет «Salvator/Dormus», що був прийнятий на озброєння, та перший автоматичний пістолет, вади якого. на жаль, не дозволили йому потрапити до війська. Полная запись…

Броненосні крейсери. Дешево та сердито. SMS «Kaiserin und Königin Maria Theresia»

Як і більшість європейських флотів у середині 80-х років ХІХ століття, флот двоєдиної Австро-Угорщини вступив в епоху великих змін. Крім періоду лихоліття, що вразив броненосні флоти в зв’язку з відсутністю виразної концепції розвитку, флот Дунайської монархії був ще й бідний, як громада церковних мишей. Полная запись…

Ескадрені броненосці. Маленькі лінкори великої імперії. «Габсбург»

До 90-х років ХІХ сторіччя флот Дунайської монархії, здавалося, остаточно поступився союзнику-конкуренту в боротьбі за Адріатичне море — два невеликі броненосці берегової оборони («SMS Kronprinz Erzherzog Rudolf» і «SMS Kronprinzessin Erzherzogin Stephanie») та кардинально застарілий броненосець «Tegetthoff» проти новітніх італійських гігантів-броненосців. Полная запись…

Кращі ескадрені броненосці імперії — «Радецький»

Створення Австрійської імперії проходило як розширення суто сухопутної держави. Невеликий флот імперія отримала після придбання частини адріатичного узбережжя з Венецією. Не дивно, що будівництво кораблів і комплектування екіпажів забезпечувалося італійськими підданими Дунайської монархії. Зі зміною внутрішньополітичної ситуації та подовженням узбережжя за рахунок балканських провінцій відбулася й інтернаціоналізація флоту монархії. Лише після революцій 1848 року австрійський флот став імперським Полная запись…

Постріл з-за рогу — варіант Каучича

З удосконаленням вогнепальної зброї, з підвищенням влучності гвинтівок та, як наслідок, переходу від залпового вогню до індивідуальної стрільбі, повстала проблема, як вберегти стрільця від вогню ворога? Один із варіантів запропонував астро-угорський офіцер словенець Фрідолін Каучич (Fridolin Kaučič). Полная запись…

Подарункова шабля ерцгерцога Євгена

26 квітня 1901 року на честь 200-річчя заснування імператорського та королівського піхотного полку гросмейстера Німецького (Тевтонського) Ордену, № 4 (k.u.k. Infanterieregiment Hoch- und Deutschmeister Nr. 4) його військовослужбовці подарували своєму шефу генералу від кавалерії ерцгерцогу Євгену фон Остеррайх-Тешен (Erzherzog Eugen Ferdinand Pius Bernhard Felix Maria von Österreich-Teschen) шаблю зразка 1861 року, але з лезом та гардою, вкритими особливими візерунками. Полная запись…

Сараєвське авто ерцгерцога

Mag. Dr. Thomas Edelmann, MAS

Перед входом у зал «Перша світова війна» у віденському Музеї історії армії (Heeresgeschichtlichen Museum) розташовано невелику експозицію, що присвячено вбивству в Сараєво 28 червня 1914 року наступника австрійського та угорського престолів ерцгерцога Франца Фердинанда. Полная запись…

Форма одягу імператорсько-королівської фінансової варти (1907–1918)

А.Г. Малов-Гра

Продовжуючи серію статей на допомогу художникам по костюму, звернемося до сюжету, що досить часто зустрічається: наші герої перетинають кордон Російської Імперії з Австро-Угорщиною. Хто здійснює прикордонний контроль і як виглядає їхній формений одяг? Сьогодні ми відповімо на ці запитання: розповімо про форму одягу імператорсько-королівської Фінансової варти (k.k. Finanzwache). Полная запись…

Далекобійна гаубиця п’яти армій

Андрій Харук

Перехід Першої світової війни в позиційну стадію, що стався в 1915 році, висунув нові вимоги до артилерії. Для задоволення однії з них конструктори фірми «Шкода» розробили нову 15-см гаубицю. Полная запись…

1 2 3 ... следущая › последняя »