Repetierpistole System Carl Salvator und Georg Ritter von Dormus
Не абиякими добрими наслідками для австро-угорських збройних сил виявилася співпраця ерцгерцога Карла Сальватора Остеррайх-Тосканського (Karl Salvator von Österreich-Toskana) та Георга фон Дормуса (Georg Ritter von Dormus), вчителя сина, ерцгерцога Леопольда Сальватора, в Технічній військовій академії. Вони вдвох розробили першій австрійський кулемет «Salvator/Dormus», що був прийнятий на озброєння, та перший автоматичний пістолет, вади якого. на жаль, не дозволили йому потрапити до війська.
Розробку «Системи самозарядного пістолета Карла Сальватора та Георга фон Дормуса» (або просто «Самозарядного пістолета Дормуса») було розпочато імовірно ще в 1890 році. Перший патент «Zl. 42/2086» на конструкцію пістолета винахідники отримали 11 липня 1891 року. У патенті описувалося пристрій саме самозарядного пістолета, але було зазначено, що подібна конструкція може застосовуватися і для гвинтівки. Це одна з перших, а можливо й найперша система самозарядного пістолета. Через кілька місяців, 21 листопада 1891 року, вони зареєстрували новий патент «Zl. 42/2204» — розуміючи, що їхній пістолет має безліч недоліків, Георг фон Дормус і Карл Сальватор доопрацювали конструкції. Новим став метод заряджання зброї. Затвор у крайньому задньому положенні міг бути зафіксований при натисканні на гачок — це дозволяло, прибравши складний механізм повороту, заряджати магазин пістолета при відкритому затворі пачкою патронів зверху через завантажувальне вікно рамки. Ці ранні варіанти пістолетів Сальватора–Дормуса дослідники називають «Salvator–Dormus Model 1891-I» та «Salvator Dormus Model 1891-II», хоча вони, ймовірно, існували лише у вигляді креслень. Після смерті Карла Сальватора роботу над пістолетом Дормус продовжив самостійно. Вважається, що перший діючий прототип пістолета Сальватора–Дормуса з’явився в 1892 році, і називають його «Salvator–Dormus Model 1892».
Пістолет Сальватора–Дормуса вважається першим в світі самозарядним пістолетом. Проте, приймальна комісія армії Австро-Угорщини відмовилася від нього. У висновку комісії від 20 жовтня 1897 року вказувалося, що в ході випробовувань пістолета виявлені ряд недоліків: при стрільбі виникали збої в роботі автоматики; іноді після першого пострілу пачка з патронами самовільно викидалася вверх з магазину; викид гільз відбувався нерегулярно та хаотично; при довгій стрільбі псувалися деякі деталі зброї.