Щоб відрізнити ліжка військовослужбовців в спальному приміщенні казарми, а разом із ним і особисті речі, що зберігалися поруч — елементи однострою та екіпірування, рушники, особисту скриню — було заведено іменні таблички з відомостями про солдата. Таблички кріпили на полиці над ліжком. Табличок збереглося небагато — нам відомі паперова та металева.
В книзі Гуго Шміда (Hugo Schmid) «Посібник унтер-офіцера» (Handbuch für Unteroffiziere), виданій автором власним коштом в 1915 році у Відні, в описі солдатського ліжка про іменні таблички жодного слова. Таблички обовʼязково мали увійти до цієї книги, що розбирає повсякденне життя військовослужбовця до останньої кістки, але… Натомість про них говориться в «Положенні про [внутрішню] службу імперських і королівських Сухопутних військ» (Dienstreglement für das kaiserliche und königliche Heer) 1909 року. В § 22, що визначає порядок у спальному приміщенні (Zimmerordnung), на стор. 60 частини I у пункті 142 сказано: «Над узголів’ям кожного ліжка стоїть табличка довжиною 11 см і шириною 8 см, на якій написані імʼя та звання людини».
- Відома нам паперова табличка має розміри 9,5 х 6 см, тож вона виходить нерегламентованою, а металевий орел над ній — прикраса. Цікаво, що вона надрукована, тобто де факто є одноразовою. Цікаво за чиї гроші?
- Металева табличка, позначена «Патент Sykor Wien IX», має розміри рівно стільки, скільки вказано в нормативному документі — 11 х 8 см, тому її можна визнати регламентною. На відміну від паперової в ній присутні віконця з паперовими вставками, тобто її кріпили до полиці один раз назавжди.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100029411595091