Капельмейстер 89-го піхотного полку спільного війська

Капельмейстер зробив фото у зимовому офіцерському одязі. Але за коміром шинелі можна роздивитися гаптований знак спеціальності.

Капельмейстер 89-го піхотного полку спільного війська

Фото чудово ілюструє повсякденний офіцерський однострій зимового періоду року: офіцерська шинель мала комір з чорного оксамиту, на ньому було нашито петлиці із маленькими ґудзиками. У лівій кишені було зроблено проріз для носіння шаблі — усю офіцерську холодну зброю носили на портупеї, що одночасно підтримувала штані. Піхотних офіцерів озброювали шаблею зразка 1861 року, до якої належав темляк із золотої канителі. Повсякденним капелюхом офіцерів було чорне «офіцерське кепі» (Offizerskappe), але на відміну від інших офіцерів капельмейстери мали прикраси (кокарду, петлицю до кокарди, шнур навколо кепі) зі срібної канителі, а не золотої, а нитка, якою були прошиті ці елементи — червоною замість чорної. Також поле кокарди, на якому було гаптовано імператорський вензель, було червоним, а не чорним.

Полковим кольором, що було відображено у кольорі петлиць, кантів по борту та краях клапанів кишень і обшлагів, був бордово-червоним. Ґудзики були з жовтого металу.

Про приналежність до військової частини відомо з обороту фото, оскільки це була поштівка. 89-й піхотний полк барона фон Альборі (k.u.k. Infanterieregiment „Freiherr von Albori“ Nr. 89) спільного війська був польсько-українським (напередодні Першої світової війни особовий склад був у пропорції 29% поляків, 60% українців та 11% інших національностей).


Фото належить Бернарду Панушу (Прага)

Опубликовал: Дмитрий Адаменко | 27 Січня 2023
Рубрика: Однострій, Фотографії
Позначки:, , ,

Последние опубликование статьи