Штаб 2-ї сотні 94-го батальйону ландштурму (1914)

На унікальній фотографії з колекції Bernard Panuš можливо зображено штаб 2-ї сотні 94-го батальйону ландштурму з Високого Мита (k.k. Landsturmbataillon Hohenmauth Nr.94 k.k. 2/94. Landsturmkompagnie), датована вона поштовим штемпелем 28 листопада 1914 року.

Це був час важких боїв у Карпатах, коли російська армія проривалася до Угорської долини. Частини ландштурму мали використовуватися виключно для заміни бойових підрозділів у тилу, однак важкий перебіг подій на фронті змусив кинути їх у бій. Одностроїв не вистачало, тому ландштурмисти часто густо отримували лише зброю та нарукавну повʼязку — жовто-чорно-жовту для австрійців або зелено-біло-червону для угорців. На фото — перший, «австрійський», тип.

Слід зауважити, що саме так опинився на фронті й Легіон Українських Січових Стрільців, який мав пройти військовий вишкіл, натомість вступив до бою. Січовики так само переважно залишилися у придбаних для занять темно-синіх одностроях угорського гонведу до реформи 1908 року та озброєними придбаними для вишколу однозарядними гвинтівками системи Верндля зразка 1867 року, до яких бракувало шкіряних ремнів, тому носили їх на звичайних мотузках. І гору Маківку січовики боронили разом із угорським ландштурмом.

Унікальним на фото є те, що два ветерани австро-угорського війська причепили зірочки, що позначають їхні ранги (цугсфюрера та капрала), просто на комір та лацкани піджака. Два чоловіка праворуч носять ще й «Ювілейну медаль для військовослужбовців» 1898 року, присвячену 50-річчю правління Франца Йосифа — тобто цього року вони перебували на військовій службі.

 

Опубликовал: Дмитрий Адаменко | 25 Березня 2023
Рубрика: Збройні сили, Однострій, Перша світова війна, Фотографії
Позначки:, , , ,

Последние опубликование статьи