З удосконаленням вогнепальної зброї, з підвищенням влучності гвинтівок та, як наслідок, переходу від залпового вогню до індивідуальної стрільбі, повстала проблема, як вберегти стрільця від вогню ворога? Один із варіантів запропонував астро-угорський офіцер словенець Фрідолін Каучич (Fridolin Kaučič). На його думку стрілець може ховатися за рогом будинку або за деревом, а прицілюватися за допомогою бокового перископу. Просто і геніально! Свою ідею він запатентував і було налагоджено нехай і дрібне, але виробництво.
Винахід Каучича не був для нього випадковим, оскільки йому належать ще декілько цікавих пропозицій: дзеркало для огляду нарізів ствола та так званий «швидкий седляр», завдяки якому можна було осідлати чи розсідлати коня лише одним рухом, наприклад. Винахідник в юнацтві закінчив три класи реальної гімназії у Лайбаху (зараз столиця Словенії Любляна) та розпочав військову службу в 1877 році. В 1880 році він закінчив школу кадетів в Аграмі (зараз столиця Хорватії Загреб). Служив у різних військових частинах у Трайденту, Осієку, Любляні, Клагенфурті, Відні та інших містах Австро-Угорщини. Після Першої світової війни він у 1918 році пішов у відставку у ранзі полковника і спочатку жив у Любляні, а згодом, осінню 1919 року, переїхав до Марибора. Фрідоліна Каучича вважають першим військовим біографом Словенії.
На його честь названо почесну медаль, якою Міністр оборони Республіки Словенія нагороджує «…членів збройних сил Словенії, співробітників міністерства та окремих осіб за успішно реалізовані міждисциплінарні проекти розвитку, науковий і професійний внесок у галузі військових навичок або успішне впровадження нового змісту та методів роботи в організацію та функціонування словенської армії».
Дзеркало для огляду нарізів ствола
Помер винахідник оригінального перископу 1 серпня 1922 року.