На знімку два солдата з 1-го піхотного полку угорського гонведу, Йожеф Шульц і його товариш.
1-й піхотний гонведний полк брав участь у 3-й битві, після якої його було відведено на відпочинок в армійський резерв (6–21 листопада), коли це фото і могло бути зроблена в районі Градішки (зараз Градішче-над-Првачіно, Словенія).
Особливо цікаві на фото зимові шапки з валяної вовни. Це був ковпак, який спочатку відвертали до верху, а потім ще раз униз. Його прикрашали кокарда та декоративні ґудзики. Незрозуміло, коли саме в зимовому однострої австро-угорських вояків з’явився цей капелюх. Але дослідник Віктор Ясковець (Івано-Франківськ) додає:
«Зустрічав повідомлення в одній з газет за 1914 рік про замовлення зимових шапок для війська. Їх шили на одній з фабрик фесок у Чехії. Правдоподібно, що це вони. Та і матеріал, з якого їх шили, схоже, що той же, який ішов на фески.
Ось це повідомлення про те, що уряд доручив фабриці фесок у Страконіце пошити з добротної вовни 600 тисяч зимових шапок (Wintermützen) для військових, завдяки чому знову була задіяна вся робоча сила.
1) Джерело: “Nikolsburger Wochenschrift” (Нікольсбурський тижневик) № 45 за 7.11.1914 р. Передрук з “Právo lidu” (Народне право). Чеського оригіналу в “Право ліду” я не знайшов.
2) Нікольсбурґ — це зараз Мікулов у Чехії.
3) Цікаву історію фабрики фесок у Страконіце можна прочитати тут: https://cs.wikipedia.org/wiki/Fezko
4) Всі фото цих зимових шапок, які мені траплялися, були з італійського фронту…»
Один з солдатів замість обмоток надів вовняні гетри.