Історія

Нові подробиці одного скандального самогубства

Інга Ваннер

У 1889 році кронпринц Австрії Рудольф та його кохана скоїли подвійне самогубство. Виявлені прощальні листи дівчини пролили світло на подію, що огорнула легендами. Полная запись…

Вбиті королі

Олексій Чередніченко

Філіпп Швабський

З якою метою найвеличніший наш Роман Мстиславич вирушив у свій останній похід? Давньоруські й польські джерела подають його як «розборку» між русичами й поляками. Полная запись…

Фельдмаршал Карл Йозеф Батьяні (1697–1772)

Karl Josef Batthyány

Карл Йозеф народився 28 квітня 1697 року в замку Рехніц (Rechnitz), що тоді входив до Королівства Угорщини, а зараз належить Австрії. Він походив зі старого та поширеного угорського магнатського роду Батьяні, який був одним із найважливіших шляхетних родів Габсбурзької монархії. Полная запись…

Фельдмаршал Карл Філіп цу Шварценберг (1771–1820)

Karl Philipp zu Schwarzenberg

15 квітня 1771 року у Відні у родині князя Йоганна Непомуцького фон Шварценберга та його дружини Марії Елеонори, уродженої графині цу Еттінген-Валлерштайн народився Карл Філіп цу Шварценберг, майбутній австрійський воєначальник. Великий дворянський рід Шварценбергів походив з Південної Чехії. Полная запись…

Завершення третього етапу вступу німецьких військ в Україну (кінець березня — початок травня 1918 року)

Михайло СЛОБОДЯНЮК
кандидат історичних наук, науковий співробітник центру українських військових традицій і патріотичного виховання НДІУ

Ця стаття закінчує цикл публікацій автора, присвячених першому та другому етапам вступу німецьких та австро-угорських військ в Україну в лютому–травні 1918 року.

[214] Після закріплення за німецькими військами Полтави, Бахмача, Сум та взяття Катеринослава на початку квітня 1918 року основним напрямком діяльності Групи армій Айхгорна стало захоплення Донбасу, Криму та встановлення контролю на Чорноморському та Азовському узбережжях України. Полная запись…

Зарплата і ціни: Чернівці кінця XVIII–XIX ст.

Тут ми поговоримо про гроші, а також вивчимо доходи та купівельну спроможність мешканців міст, а саме жителів Чернівців, столиці Буковини, провінції Австро-Угорщини (а точніше Австрійської імперії — тут і далі примітки курсивом сірого кольору Адаменка Д.В.). Полная запись…

Львівська поліція — одна з найдавніших у світі

Юрій Охріменко

Львівська поліція у сучасному розумінні виникла 27 листопада 1785 року, коли цісарським декретом було призначено її першого директора — Даніеля Ґаламу фон Ґітхін. Цим же декретом встановлювався особовий склад поліції, який складався з власне директора, діловода, писаря і чотирьох дільничних наглядачів. Полная запись…

Галичина в мундирі. Цісарсько-королівська фінансова сторожа та її попередники в Галичині (1830-1918)

Микола Закусов
директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина»

«У нас, як знаєте, сіль цісарська, жаль тільки, що наша підгірська земля не знає нічого про монополії і проявляє соляні джерела там, де їй подобається, а частенько й зовсім не там, де би се мило було цісарським фінанцвахам. Народ, розуміється, користає з божого дару, а фінанцвахам се закривдно; віддавна вони мали багато клопоту з тими соляними джерелами, з котрих брати ропу уважається контрабандою.» [1] Полная запись…

«DRANG NACH OSTEN» — історія однієї цитати

Олексій Чередніченко

Ідея, що росіяни не є слов’янами, не нова. Власне, в певному сенсі ця ідея українського походження, адже її найвідоміший адепт XIX століття поляк Францішек Духінський родом з Волині. Полная запись…

З історії Галичини або Не лише Талергоф і Терезин

Тетяна Гривнак

Галичина в час Першої світової була територією воєнних дій, що призвело до масової міграції населення, часом то були втечі від наближення війни з власної волі, часом організована австрійською владою евакуація. Населення багатокультурної Галичини розпорошилося по території Габсбурзької монархії. Полная запись…

1 2 3 ... следущая › последняя »